Napisz do Nas    
EKO FLOR Krzysztof Kostecki - tel./fax (041) 315 41 84 - tel. kom. 0 502 679 991
 
 
PLANIŚCI URBANISTYCZNI WIEDZĄ
że szczególnie w miastach jest mało miejsca. Potrzebujemy coraz więcej domów, fabryk, biur, sklepów, ulic i placów parkingowych. W tych miejscach mogą powstawać powierzchnie zieleni i wolne przestrzenie, w których znajdzie się odpoczynek dla ciała i duszy po całodziennym dniu pracy. Co jest bliższe sercu od powierzchni zielonych w rozmaitym naszym otoczeniu jak nie leżące odłogiem dachy z zielonymi łąkami? Dają nam one też więcej spokoju, odprężenia i odpoczynku w obrębie naszych domów i miejsc pracy.
Planista - urbanista wie, że dachy zielone czynią nasze miasta bardziej ludzkimi.
Do góry        
 
EKOLODZY WIEDZĄ
że dachy zielone w naszym codziennym otoczeniu czyniąje bardziej naturalnym i zdrowym. Doprowadzają one wodę opadową z powrotem do obiegu i zwiększają wilgotność powietrza. Wyrównują one ekstremalne temperatury, wiążą kurz i tłumią hałasy. Dachy zielone nie są tak dużym konsumentem C02, jakimi są drzewa, nie mniej jednak regenerująpowietrze do oddychania produkując tlen, tworzą więc powierzchnie zdrowsze niż każdy dach z posypką. Ekolodzy wiedzą, że dachy zielone tworzy się dla dobra naszego klimatu.
Do góry        
 
UŻYTKOWNICY DOMÓW WIEDZĄ
że zieleń skutecznie ochrania dach. Przede wszystkim przed dużymi wahaniami temperatury. Podczas gdy dach z posypką żwirową musi wytrzymywać temperatury od +8°C do -20°C, to dla dachu zielonego różnica temperatur wynosi tylko 30°C. Dach zielony jest także odporny na szkodliwe działanie promieni U V i narażenia mechaniczne. Ponadto zimą powinno być mniejsze zużycie energii na ogrzewanie, a latcm-większe -chłodzenie pod dachem. Użytkownicy domów wiedzą, że dach zielony jest opłacalny dla ich mieszkań
Do góry        
 
  >> Webmaster <<
  Copyright © 2003, All rigths reserved.